Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33DDZPM2996A1Z3
Call 08047639141 59% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Product Type | Motorized |
| Capacity | 0.5 ton |
| Number Of Grooves | 1 |
| Standard Lift | 3 m |
| Usage/Application | Double Beam Crane |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Mild Steel |
| Number Of Grooves | Single Groove |
| Standard Lift | 3 m |
| Product Type | V Belt Pulley |
| Usage/Application | Double Beam Crane |
| Capacity | 0.5 ton |
| Brand | JMS |
View Complete details
Product Brochure
| Product Type | V Belt Pulley |
| Usage/Application | Lifting Platform |
| Number Of Grooves | Single Groove |
| Standard Lift | 3 m |
| Material | Plastic |
| Capacity | 0.5 ton |
| Brand | JMS |
View Complete details
| Valve Size | up to 4 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Water |
| Pressure | Low Pressure |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details