Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33DDZPM2996A1Z3
Call 08047639141 59% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Design | Customized |
| Usage/Application | Ball |
| Brand | SMC |
| Actuator Type | Linear Actuator |
| Voltage | 24 V DC |
| Type | Fully Automatic |
View Complete details
| Stroke Length | 4" |
| Pressure | Low Pressure |
| Speed At Rated Load | 8.4 in/min |
| Voltage | 230 V AC |
| Rated Load | 100 lb |
| Device Type | Rod Style |
View Complete details